Ferizaj shënon Ditën e Dëshmorëve

Ferizaj

Ferizaj shënon Ditën e Dëshmorëve

Nga: Faton Mehmeti Më: 28 shtator 2021 Në ora: 12:58
Homazhet

Në Ferizaj sot po shënohet 28 shtatori, Dita e Dëshmorëve të kësaj komune. Me këtë rast përfaqësues të institucioneve komunale kanë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve, nga ku kanë çmuar heroizmin e tyre dhe kanë nderuar gjakun e derdhur për lirinë që e gëzojmë.

Kryesuesja e kuvendit komunal, Kristina Gashi Bytyçi, në një status në facebook, ka ndarë disa foto nga homazhet që ka bërë bashkë me kryetarin Aliu dhe përfaqësuesit tjerë tek varret e dëshmorëve. Kryesuesja Gashi- Bytyçi ndër të tjera shpreh respekt për të gjithë të rënët duke theksuar: Ata ranë për mos të vdekur kurrë".

Priten edhe disa aktivitete në nder të kësaj dite të shënuar.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat