“Mjaltë nga Shkëmbi” pjesë e PriFest - Bota Sot
“Mjaltë nga Shkëmbi” pjesë e PriFest

Filma

“Mjaltë nga Shkëmbi” pjesë e PriFest

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 11:24
Foto

“Mjaltë nga Shkëmbi” filmi dokumentar që i kushtohet heroit të kombit Zahir Pajaziti është pjesë e Festivalit të Filmit PriFest.

Filmi do të shfaqet më 16 korrik në sheshin që mban emrin e heroit në Prishtinë.

“Honey from the Rock”(Mjaltë nga Shkëmbi) është realizim i regjisorit dhe skenaristit amerikan Douglas Beck dhe atij nga Kosova Valdrin Fetahu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...