Falë reagimeve të gjermanëve, Adelina nga Kosova është kthyer në Gjermani

Gjermania

Falë reagimeve të gjermanëve, Adelina nga Kosova është kthyer në Gjermani

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 13:08
Adelina Ajeti

Në muajin nëntor të vitit 2020, një dëbim veçanërisht i paarsyeshëm nga Leipzigu i Gjermanisë shkaktoi shumë eksitim: Në mes të natës ishte deportuar për në Kosovë mamia e re Adelina Ajeti, edhe pse ajo kishte qenë prej kohësh një specialiste e pazëvendësueshme në ordinancën e mamisë së Dagmar Roger dhe gjithashtu e kishte kryer shkallën e fundit praktike të nevojshme.

Por irritimi i vendasve ia vleu. Adelina është kthyer në Lajpcig dhe ka përfunduar diplomimin më të rëndësishëm.

“Këtë javë Adelina arriti suksesin më të rëndësishëm. Ajo e kaloi testin e njohurive dhe kështu do të marrë njohjen e Bachelorit të saj për mami.

Kështu që ne së shpejti do të jemi në gjendje të flasim për një fund të lumtur”, pohon Emily Roger, e cila që nga nëntori e kishte bërë publike gjithë ngjarjen me Adelinën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat