Aksident në Klinë, lëndohen tetë persona

Kronikë e zezë

Aksident në Klinë, lëndohen tetë persona

Më: 21 dhjetor 2020 Në ora: 09:35
Foto Ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur dje rreth orës 13:10 në fshatin Radulloc të Klinës.

Sipas policisë, i dyshuari mashkull kosovar deri sa ishte duke ngarë automjetin e tij, dyshohet nga pakujdesia ka goditur automjetin e viktimës femër kosovare.

Si pasojë e këtij aksidenti përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar i dyshuari, viktima (vozitësja) si dhe gjashtë pasagjerët (tre femra dhe tre meshkuj) .

Disa prej tyre të mitur dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor dhe më pas janë liruar për në shtëpi, ndërsa njëra ndalet për trajtim të mëtutjeshëm në spital. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat