Ish-punëtorët vjedhin databazën me të dhënat e firmës, arrestohen

Kronikë e zezë

Ish-punëtorët vjedhin databazën me të dhënat e firmës, arrestohen

Më: 20 janar 2021 Në ora: 11:46
Foto ilustrim

Një femër në Prishtinë ka raportuar në polici se katër meshkuj i kanë vjedhur komplet data bazën me të dhënat e firmës dhe janë duke e përdorur për përfitime personale.

Të dyshuarit ishin punëtorë të saj kohë me parë.

Policia njofton se dy prej tyre janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Ndërsa dy të tjerë pas intervistimit janë liruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat