Kapet 435 kg duhan i grirë, u tentua të shmanget taksa e akcizës rreth 15 mijë euro

Kronikë e zezë

Kapet 435 kg duhan i grirë, u tentua të shmanget taksa e akcizës rreth 15 mijë euro

Më: 9 mars 2021 Në ora: 09:48
Foto nga vendi i ngjarjes

Njësitet e Doganës së Kosovës kanë arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një automjet i cili ishte duke transportuar 435 kg duhan të grirë.

Respektivisht gjatë kontrabandimit, shkruan Indeksonline.

Tentim kontrbanda do të shkaktonte shmangje të taksës së akcizës rreth 15.000 euro.

Image

Sektori përkates i doganës ka vazhduar procedurat me në bashkëpunim me prokurorinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat