U raportua se e zhdukura u gjet e vdekur te liqeni i Badovcit, e demanton policia

Kronikë e zezë

U raportua se e zhdukura u gjet e vdekur te liqeni i Badovcit, e demanton policia

Më: 6 prill 2021 Në ora: 11:37
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka demantuar lajmet se është gjetur një person i vdekur tek liqeni i Badovcit.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti ka thënë se kërkimet për këtë person të zhdukur janë duke vazhduar.

Sipas saj përveç në disa lokacione të tjera, policia në bashkëpunim me FSK-në i kanë vazhduar kërkimet edhe në liqenin e Badovcit.

Mediat kanë raportuar sot se një person i zhdukur është gjetur i vdekur tek liqeni i Badovcit.

Raporti i plotë i policisë:

PERSON I ZHDUKUR 

Graqanicë, 05.04.2021-20:50. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar për rastin në fjalë- zhdukjen e motrës së tij. . Sipas ankuesit motra e tij ka probleme psiqike. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin. 

Referuar shkrimeve në portale të ndryshme ju njoftojmë, se personi i zhdukur nuk është gjetë akoma.

Kërkimet për  viktimën janë duke u bërë, bazuar në informacionet që posedojmë .

Përveç lokacioneve të tjera, që nga mbrëmë  policia në bashkëpunim me FSK, po vazhdon kërkimet edhe në liqenin e Badovcit .

Për çdo detaj rreth rastit do të njoftoheni me kohë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat