Katër raste të dhunës në familje të raportuara në Polici për 24 orë

Kronikë e zezë

Katër raste të dhunës në familje të raportuara në Polici për 24 orë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 08:56
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar për katër raste të dhunës në familje, e që janë raportuar në Polici.

Rastet kanë ndodhur në Obiliq, Prishtinë, Skenderaj dhe Prizren.

Obiliq 11.04.2021 – 13:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër. Nuk raportohet për të lënduar. Me vendim të prokurorit, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Prishtinë 11.04.2021 – 18:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Prizren 11.04.2021 – 11:25. Viktima mashkull ka raportuar se pas një mosmarrëveshje, është sulmuar fizikisht nga djali i tij i dyshuari mashkull. Nuk raportohet për të lënduar e as të arrestuar. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Skenderaj 11.04.2021 – 20:20. Është shoqëruar në stacionin policor e dyshuara femër, pasi që e njëjta pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht ish bashkëshortin e saj viktimën mashkull. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat