Gjendet pa shenja jete një 4-vjeçar në Dragash, detajet i jep Policia

Kronikë e zezë

Gjendet pa shenja jete një 4-vjeçar në Dragash, detajet i jep Policia

Më: 4 maj 2021 Në ora: 20:41
Foto ilustrim

Një fëmijë është gjetur pa shenja jete në komunën e Dragashit.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Sipas Policisë, fëmija ishte duke luajtur në afërsi të lumit dhe si rrjedhojë e pakujdesisë ka rënë në lumë.

“Reth orë 20:00 Policia ka pranuar informatë se në lumin e fshatit Blaç në komunën e Dragashit është gjetur një fëmijë i moshës 4-vjeçare pa shenja jete. Ka qenë duke luajtur afër lumit dhe si pasojë e pakujdesisë ka rënë në lumë. Vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku i fshatit”, ka thënë Osmanollaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat