​Arrestohet drejtori i një kompanie farmaceutike, dyshohet që falsifikoi aktivitetet e prokurimit

Kronikë e zezë

​Arrestohet drejtori i një kompanie farmaceutike, dyshohet që falsifikoi aktivitetet e prokurimit

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 08:59
Foto ilustrim

Është arrestuar një person i cili në pozitën e drejtorit të një kompanie farmaceutike dyshohet të ketë falsifikuar aktivitetin e prokurimit në disa Komuna dhe ShSKUK.

Policia e Kosovës ka njoftuar se i dyshuari është arrestuar të hënën nga njësiti policor i Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit.

Ai dyshohet për kryerjen e veprës “keqpërdorim dhe mashtrim në prokurimin publik”.

Siç edhe njofton policia, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Me datën 25.10.2021 nga njësiti policor i Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, i cili në pozitën e drejtorit të kompanisë farmaceutike duke përdorë dokumente të falsifikuara në aktivitetet e prokurimit në disa komuna dhe SHSKUK dyshohet se kishte kryer veprat penale ‘keqpërdorim dhe mashtrim në prokurimin publik’. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat