U rrëzuan skelet dhe lënduan një grua dhe fëmijën, arrestohet pronari

Kronikë e zezë

U rrëzuan skelet dhe lënduan një grua dhe fëmijën, arrestohet pronari

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 09:25
Pamje nga aksidenti

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për rastin e rrëzimit të skeleve në një objekt ndërtimi, ku u lëndua një grua dhe një fëmijë në Gjilan.

Në raportin e Policisë bëhet e ditur se rasti ka ndodhur në rrugën “Ibrahim Rugova” në Gjilan, të hënën rreth orës 11:30.

“Raportohet se viktima femër kosovare ka pësuar lëndime trupore nga rrëshqitja e shtyllave (skeleve) që ishin të vendosura kohë më parë para një lokali. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa ne vendin e ngjarjes kane dalë inspektorët nga komuna”, thuhet në raport.

Lidhur me rastin me vendim të prokurorit i dyshuari mashkull kosovar, pronar i firmës se montimit të skelave është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar ne mbajtje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat