Kaq gjoba trafiku janë shqiptuar brenda 24 orëve në Kosovë

Kronikë e zezë

Kaq gjoba trafiku janë shqiptuar brenda 24 orëve në Kosovë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 10:44
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shqitptuar 751 gjoba trafiku.

Gjithashtu, janë shqiptuar edhe 351 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID.

Gjatë kësaj periudhe janë raportuar 28 aksidente me të lënduar dhe 31 aksidente trafiku  me dëme materiale.

STATISTIKAT E PËRGJITHSHME:

 Aksident trafiku me fatalitet 0
Aksident trafiku  me të lënduar 28
Aksident trafiku  me dëme materiale 31
Tiketa trafiku të shqiptuara 751
Tiketat e shqiptuara në bazë të ligjit Covid – 19 351
Persona të arrestuar 11
Persona në mbajtje 7
Persona në ndalim policor   0
Persona në vuajtje të dënimit 1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat