Shkrumbohet banesa, vdesin 4 persona, mes tyre edhe 2 të mitur

Kronikë e zezë

Shkrumbohet banesa, vdesin 4 persona, mes tyre edhe 2 të mitur

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 11:48
Foto ilustrim

Katër persona, përfshirë një foshnjë njëvjeçare dhe një fëmijë tjetër, tre vjeç, kanë vdekur pas shpërthimit të një zjarri në Barcelonë.

Zjarri shpërtheu rreth orës 6 të mëngjesit të së martës në një ndërtesë në sheshin Tetuan të qytetit. Katër të mbijetuar po trajtohen për thithjen e tymit.

Raportet vendase thonë se banorët jetonin në disa nga banesat në bllokun e prekur nga zjarri.

Një zëdhënës i zjarrfikësve të Barcelonës tha: “Me keqardhje konfirmojmë vdekjen e katër personave, dy prej të cilëve ishin të mitur, në një zjarr në një pronë në sheshin ‘Tetuan’. Katër persona janë trajtuar për thithjen e tymit. Zjarri është shuar.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat