Arrestohet personi që dyshohet se plagosi dy persona në Bardhosh të Prishtinës

Kronikë e zezë

Arrestohet personi që dyshohet se plagosi dy persona në Bardhosh të Prishtinës

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 21:54
Policia e Kosovës

Sot ka pasur të shtëna me armë në fshatin Bardhosh të komunës së Prishtinës, ku mbeten të plagosur dy persona.

Policia ka njoftuar se është arrestuar  një person i dyshuar në lidhje me rastin.

Tutje bëhet e ditur se hetime janë duke vazhduar ende.

Njoftimi i plotë:

Lidhur me rastin e gjuajtjes me armë zjarri i cilësuar si “ Vrasje në tentativë”, të ndodhur sonte rreth orës 15:20, në Bardhosh të komunës së Prishtinës, si rezultat i veprimeve dhe hetimeve të shpejta policore është arrestuar një person në cilësinë e personit të dyshuar. Pjesë e operacionit policor ka qenë bastisja e dy lokacioneve, që ka rezultuar me konfiskimim e një arme të zjarrit e cila është konfiskuar në cilësi të provës materiale.

Policia e Kosovës me njësitë e saj relevante është duke vazhduar hetimet intensive në koordinim dhe bashkëpunim me organet e drejtësisë me qëllim të zbardhje sa më parë të këtij rasti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat