Vjedhin 34 pako me Red Bull, Policia arreston dy persona në Gjakovë

Kronikë e zezë

Vjedhin 34 pako me Red Bull, Policia arreston dy persona në Gjakovë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 12:10
Foto ilustrim

Policia në Gjakovë është njoftuar dje për vjedhje jo aq të zakonshme.

Zyrtarët policor në Gjakovë kanë pranuar informatë në lidhje me rastet vjedhje në qendrat Tregtare ETC-e dhe Viva Fresh Store në Gjakovë.

Me të pranuar rastin, Policia ka arrituar të identifikojë dhe lokalizojë rastin e më pas të arrestojë të dyshuarit.

A.V i lindur me 1988 dhe D.B i lindur me 1978 janë dy hajnat e dyshuar për këto vjedhje.

Në cilësinë e provave provave materiale janë konfiskuar 34 Pako (24×34) 0.25 L komplete Red Bull, të cilat më pas u janë kthyer pronarëve.

Prokurori ka dhënë urdhër që dy të dyshuarit të dërgohen në mbajtje për 48 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat