Arrestohet një person në Prizren, postoi video duke shtënë me armë në një aheng

Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Prizren, postoi video duke shtënë me armë në një aheng

Më: 29 janar 2022 Në ora: 11:53
Ilustrim

Një person me inicialet E.H është arrestuar dje në Prizren

Policia ka arritur ta identifikojë pasi që ka pranuar informatë me foto dhe videoxhirime, të cilat i dyshuari i ka postuar në rrjetin social TikTok, duke shtënë me armë në një aheng.

“Me këtë rast i dyshimti ka shkaktuar rrezik të përgjithshëm, duke i rrezikuar edhe te tjerët qe kanë qenë në ketë aheng familjar. Hetuesit policor duke punuar me profesionalizëm kanë arritur të ndalojnë të dyshimtin dhe ti sekuestrojnë armën si: Pistoletë (me gaz), Carl Ëalther Arnsberg, Nr serik: B17426860G” thuhet në njoftimin e Policisë.

Ndërsa, me urdhër të prokurorit, rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat