Tre persona hipën në taksi dhe nën kërcënimin e armës i vjedhin taksistit para dhe telefona

Kronikë e zezë

Tre persona hipën në taksi dhe nën kërcënimin e armës i vjedhin taksistit para dhe telefona

Nga: H.O. Më: 2 maj 2022 Në ora: 08:47
Ilustrim

Raporti i Policisë së Kosovës njofton se gjatë ditës së djeshme, në fshatin Keqekollë të komunës së Prishtinës, tre persona kanë hipur në një veturë taksi dhe me forcë dhe në kërcënimin e armës, i kanë marr atij 132 euro dhe dy telefona mobil.

Ata kanë dalë më pas nga vetura dhe kanë ikur në një drejtim të panjohur.

Raporti i plotë:

ARMËMBAJTJE PA LEJE & VJEDHJE E RËNDË

Fsh. Keqekollë, Prishtinë 01.05.2022 – 02:20. Viktima mashkull kosovar, punëtor i një kompanie taksistësh ka raportuar se tre të dyshuar deri më tani të pa njohur, kanë hipur në veturë (taxi) dhe me forcë dhe nën kërcënimin e armës ia kanë marrë 132 € para të gatshme dhe dy telefona mobil. Të dyshuarit kanë dalë nga vetura dhe janë larguar në drejtim të pa njohur. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat