Policia ndalon një kamion në Gjilan, kishte 25 gjedhe pa dokumentin e transportit

Kronikë e zezë

Policia ndalon një kamion në Gjilan, kishte 25 gjedhe pa dokumentin e transportit

Më: 18 maj 2022 Në ora: 10:04
Ilustrim

Në fshatin Zhegër të Gjilanit policia ka ndaluar një kamion me targa vendore të cilin kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit është konstatuar se i dyshuari në kamion kishte qenë duke i transportuar 25 gjedhe.

Për të cilat nuk posedonte dokumentin e transportit dhe dezinfektimit të kamionit.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe inspektori i AUV-it, dhe gjatë verifikimit një gjedh ka rezultuar se nuk posedonte numër matrikulues.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit i janë liruar kamioni me 24-copë gjedhe, ndërsa një gjedh i konfiskohet dhe dërgohet në terminalin doganor, rasti në procedurë hetimore

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat