Aksident në Klinë të Skenderajt, vetura godet një fëmijë

Kronikë e zezë

Aksident në Klinë të Skenderajt, vetura godet një fëmijë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 21:32
Ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në fshatin Klinë e Skenderajt, ku vetura ka goditur një fëmijë.

Ky i fundit ka pësuar lëndime trupore ndaj dhe është dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor.

Lajmin për media e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Sot rreth orës 15:00, në fshatin Klinë të Skenderajt, ka ndodhur një aksident rrugor, në mes të një automjeti dhe një këmbësori. Si pasojë e aksidentit këmbësori (fëmija)  ka pësuar lëndime trupore. I njëjti është dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor”, tha Zahiti.

Hetuesit e njësitit të trafikut rajonal po merren me rastin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat