Shkeli dy këmbësore në Prishtinë dhe iku, policia ndalon një të dyshuar

Kronikë e zezë

Shkeli dy këmbësore në Prishtinë dhe iku, policia ndalon një të dyshuar

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 12:22
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy këmbësore janë shkelur në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë nga një veturë, ndërsa ngasësi ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj, ka konfirmuar ndalimin e një të dyshuari.

“Sot, me urdhër të prokurorit është ndaluar një person i dyshuar, për shkak të veprave penale “Rrezikimi i trafikut publik” dhe “Mosdhënia e ndihmës ndaj personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik”. Personi i dyshuar ndodhet nën masën e ndalimit prej 48 orësh”, tha Ulaj.

Këmbësoret janë dërguar për trajtim mjekësor, tha Ulaj, teksa shtoi se lidhur me rastin janë duke u ndërmarrë të gjitha veprimet hetimore nga Prokurori i Shtetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat