Leposaviq: Konfiskohen pajisje në vlerë prej 250 mijë euro për kultivimin e kanabisit

Kronikë e zezë

Leposaviq: Konfiskohen pajisje në vlerë prej 250 mijë euro për kultivimin e kanabisit

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 10:25
Ilustrim

Në Leposaviq, Policia e Kosovës ka konfiskuar pajisje në vlerë prej 250 mijë euro për kultivimin e kanabisit.Pajisjet janë konfiskuar në shtëpinë e një personi të gjinisë mashkullore.

Nuk raportohet për të arrestuar.

Njoftimi i plotë i policies:

PRODHIMI DHE PËRPUNIM I PA AUTORIZUAR I SUBSTANCAVE NARKOTIKE/ Rr. Kopaoniku – Leshak, Leposaviq 01.07.202 – 10:55. Njësitë policore me urdhëresë të gjykatës kanë kryer kontrollin në shtëpinë pronë e të dyshuarit mashkull kosovar. Gjatë kontrollit është vërejtur se në shtëpi ishin të instaluara pajisje të cilat shërbejnë për kultivimin e bimës së kanabisit. Me vendim te prokurorit pajisjet janë sekuestruar. Vlera e pajisjeve të konfiskuara është rreth 250,000 (dyqindepesëdhjetë mijë) €. Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti vazhdon të hetohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat