Erdhi nga Norvegjia për pushime në Kosovë, dërgohet pa shenja jete në spitalin e Pejës

Kronikë e zezë

Erdhi nga Norvegjia për pushime në Kosovë, dërgohet pa shenja jete në spitalin e Pejës

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 08:45
Spitali i Pejës

Një vajzë është dërguar pa shenja jetë nga prindërit e saj në Spitalin e Pejës.

Sipas prindërve të viktimës, vajza kishte pasur probleme me frymëmarrje dhe të njëjtit kishin ardhur për vizitë në Kosovë, nga Norvegjia.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion.

Njoftimi i plotë i policisë:

HETIM I VDEKJES/ Spitali Rajonal, Pejë 04.07.2022 – 19:06. Viktima femër shtetase e Norvegjisë është sjellë nga prindërit e saj në spital ku sipas mjekëve ishte pa shenja jete. Sipas prindërve të viktimës e njëjta ka pasur problem me frymëmarrje (astmë) dhe në Kosovë kanë ardhur për vizitë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat