Arrestohet një person në Obiliq për zjarr vënie të pa qëllimshme

Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Obiliq për zjarr vënie të pa qëllimshme

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 08:50
Foto ilustrim

Është arrestuar një person pasi i kishte vënë zjarrin barit në arën e tij, ku si pasojë janë dëmtuar edhe disa fidanë në arën afër saj.

Në njoftimin e policisë thuhet se i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Obiliq 18.08.2022 – 13:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ia kishte vënë zjarrin barit të thatë në arën e tij. Si pasojë e zjarrit janë dëmtuar disa fidanë në arën afër saj.

Deri me tani nuk dihet se cili është pronari i pronës së dëmtuar. Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat