​Arrestohen tre persona në Obiliq pasi u kapën duke tregtuar drogë

Kronikë e zezë

​Arrestohen tre persona në Obiliq pasi u kapën duke tregtuar drogë

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 10:07
Foto ilustrim

Tre persona janë arrestuar në Obiliq, pasi janë hasur duke bërë shit-blerje të paautorizuar të substancave narkotike.

Policia ka njoftuar se tek të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestruar 16 mijë e 373 euro e 40 centë, një veturë me targa vendore, dy revole, dy karikatorë, 27 fishekë, dy telefona celularë, një palë dylbi, një këllëf i revoles, 20 CHF dhe një qese me 10 gramë kokainë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Rasti është hapur si “Blerje, posedim, shitje dhe shpërndarje e paautorizuar e substancave narkotike”.

“Obiliq (NN) 27.09.2022 – 16:05. Janë arrestuar nga policia tre të dyshuar meshkuj kosovar pasi që të njëjtit janë hasur duke bërë shitë-blerjen e paautorizuar e substancave narkotike. Tek të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestruar: 16373.4 € (gjashtëmbëdhjetë mijë e tre qind e shtatëdhjetë e tre € e katër dhjetë cent), 1 (një) veturë me targa vendore, 2 (dy) revole, 2 (dy) karikator, 27 (njëzet e shtatë) fishek, 2 (dy) telefona celularë, 1 (një) palë dylbi, 1 (një) këllëf të revoles, 20 (njëzet) CHF dhe 1 (një) qese me 10 (dhjetë) gram substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat