Vetura godet një 80-vjeçar në rrugën Prishtinë-Pejë

Kronikë e zezë

Vetura godet një 80-vjeçar në rrugën Prishtinë-Pejë

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 12:57
Ilustrim

Një 80-vjeçar është goditur nga një veturë në rrugën Prishtinë-Pejë, përkatësisht në Vragoli.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Në ora 11:21, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli). Njësia policore që i është përgjigjur rastit njofton se një veturë ka goditur një këmbësor (rreth 80 vj.)”, tha Krasniqi.

Ai tha më tej se lënduari është dërguar për tretman mjekësor në QKUK-në.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat