Arrestohet 42 vjeçari në Ferizaj, i shkaktoi dhunë fizike vazhdimisht ndaj bashkëshortes

Kronikë e zezë

Arrestohet 42 vjeçari në Ferizaj, i shkaktoi dhunë fizike vazhdimisht ndaj bashkëshortes

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:23
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot, rreth orës 00:05 në Ferizaj, ka pranuar një informacion se në fshatin Greme është një rast i dhunës në familje dhe sulmit.

“Në lidhje me këtë policia e stacionit në Ferizaj menjëherë i ka marrë veprimet e nevojshme, ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin me inicialet B.M (M/K) i moshës 42 vjeçar, i cili vazhdimisht  kishte shkaktuar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij me inicialet F.S (F/K) e moshës 31 vjeçare”, thuhet në njoftim.

Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.

Ndërsa rasti është cilësuar ” Dhunë në familje dhe sulmi”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat