​Arrestohet një i dyshuar për mbajtje të paautorizuar të armëve në Gjakovë

Kronikë e zezë

​Arrestohet një i dyshuar për mbajtje të paautorizuar të armëve në Gjakovë

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 14:11
Foto ilustrim

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, përkatësisht Sektori Rajonal i Hetimeve, në zbatim të urdhër kontrollit të lëshuar nga Gjykata, ka kryer sot një kontroll në vendbanimin e të dyshuarit në fshatin Rogovë-Gjakovë.

Gjatë kontrollit në shtëpinë dhe objektet tjera përcjellëse, janë gjetur dhe sekuestruar si prova materiale një pistoletë e llojit EKOL,

tre karikatorë, 22 copë fishekë dhe një thikë.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, ndaj të dyshuarit B. B. (73), shtetas i Kosovës, është iniciuar rast “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”. Rasti vazhdon të trajtohet në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat