Aksident me fatalitet në Prishtinë, vdes çiklisti

Kronikë e zezë

Aksident me fatalitet në Prishtinë, vdes çiklisti

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 22:45
Foto ilustrim

Një aksident me pasoja fatale ka ndodhur sonte në Prishtinë në lagjen “Lakrishte”.

Një çiklist i moshës 60 vjeçare e ka humbur jetën, si pasojë e goditjes nga një automjet.

Kështu deklaroi zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës Agron Borovci.

“Rreth orës 20:45, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në lagjen “Lakrishte” në Prishtinë. Nga informatat e para bëhet e ditur se një automjet dhe një biçiklist janë përfshirë në aksident. Si pasojë e aksidentit  çiklisti, mashkull rreth 60 vjeç, ka humbur jetën. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti”, tha Borovci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat