6 muaj burgim me kusht ndaj një personi për kanosje

Kronikë e zezë

6 muaj burgim me kusht ndaj një personi për kanosje

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 15:54
Foto ilustrim

Një person sot u dënua me gjashtë muaj burgim me kusht për veprën penale “Kanosja”.

I pandehuri C.V ishte i akuzuar sipas aktakuzës së Prokurorisë Themelore në Ferizaj.

“Gjykata Themelore në Ferizaj – Dega në Shtërpcë, përkatësisht gjyqtari individual i Divizionit Penal, pas mbajtjes së shqyrtimit gjyqësor dhe pranimit të fajësisë nga i pandehuri, e shpalli fajtor dhe të njëjtin e gjykoi me dënim me burgim në kohëzgjatje prej gjashtë (6) muaj, i cili dënim nuk do të ekzekutohet nëse i pandehuri në afat prej një (1) viti, nga dita e plotfuqishmërisë së këtij aktgjykimi, nuk kryen vepre tjetër penale. I pandehuri akuzohet se më 3 shkurt 2021, në Komunën e Shtërpcës, seriozisht e kanos me fjalë dhe gjeste se do ta privojë nga jeta të dëmtuarin E.A. - i cili ishte në cilësin e trajnerit të anëtarëve të vendvotimit, në atë mënyrë që tek i dëmtuari shkakton frikë dhe pasiguri.”, bëri të ditur Gjykata.

Kundër këtij aktgjykimi, palët kanë të drejtë ankese në afat prej 15 ditëve nga dita e pranimit të aktgjykimit në formë të shkruar.

Ankesa i drejtohet Gjykatës së Apelit në Prishtinë, përmes Gjykatës Themelore të Ferizajt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat