I ofroi ryshfet zyrtarëve policorë në Leposaviq, arrestohet një serb

Kronikë e zezë

I ofroi ryshfet zyrtarëve policorë në Leposaviq, arrestohet një serb

Më: 28 maj 2024 Në ora: 11:28
Foto ilustrim

Një person nga komuniteti serb është arrestuar pasi i njëjti ka ofruar ryshfet zyrtarëve policorë me qëllim të mos shqiptimit të një gjobe.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:45, në Leposaviq.

Tutje bëhet e ditur se i njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull serb pasi që i njëjti ka ofruar ryshfet zyrtarëve policorë me qëllim mos shqiptimit të një gjobe. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat