Ndoshta...

Kultura

Ndoshta...

Nga: Zymer Mehani Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 08:38
Zymer Mehani

Ndoshta ka ardhur koha
Kur duhet fshehur dashurinë
E ta veshim me lecka zbatharakësh

Ndoshta koha ka ardhur
Kur duhet fshehur dhe besënikërinë
E ta mbrojmë prej të pabesësh e matrapazësh

Koha ndoshta ka ardhur
Kur duhet thënë zëshëm e vërteta
E ta ruajmë prej të ligjsh se na dënon jeta

Ka ardhur ndoshta koha
Kur dhe poezia është një padrejtësi
Sepse e thotë një të vërtetë që s'na pëlqen mua, këtij e atij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat