Nëse ti...

Kultura

Nëse ti...

Nga: Valbona R. Hadri Më: 14 maj 2021 Në ora: 22:12
Valbona R. Hadri

Nëse fshehesh pas  fjalès së dhënê  dhe ndryshon qasjen, duke menduar  se s'është  kuptuar fjala e dhënë

Atëherë puno më shumë për ta kuptuar veten tënde.

Nëse hyn në ëndrrat e tjetrit me qëllimin e gjetjes së fajësisë së pa qenë

Ke shembur murin e lumturisë tuaj.

Nëse ti nuk gjen  mundësi pèr të  shijuar   ëmbëlsinë  e një dite gëzimi, ti do të  kridhesh në vorbullën e kacafytjeve me shumë të humbura.

Nëse ti kèrkon nga tjetri mbështetje dhe arroganca të ka mbështjellur me krenari të rreme, mos harro se je hudhur në greminë pèr t'i mbledhur farat e zezë nga të cilat u ngjize ti.

Fundi se sa ofrove në ruatjen dhe pèrmbushjen e dashurisë e pashë Tani hapi sytë dhe shiko harrimin tënd me krah engjëlli.

14.05.2021

Valbona R. Hadri

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat