Lexuesit e pasionuar

Kultura

Lexuesit e pasionuar

Nga: Musa Ahmetaj Më: 13 qershor 2021 Në ora: 21:04
Musa Ahmetaj

Sot në bibliotekën e qytetit

Vërtet i habitur mbeta

"Debatikun" dhe " Lugjet e verdha"

Në sirtarë fare nuk i gjeta

Duke më kërkuar falje

Bibliotekarja u prononcua vetë

Kaherë këto romane

I kanë marrë disa deputetë

Nuk dita çfarë t, i them

U përshëndetëm me duar

Vërtet më bëhet shumë qejfi

Qenkan në lexues të qëlluar

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat