Ylli i shqiptarisë

Kultura

Ylli i shqiptarisë

Nga: Havë Shabanaj Më: 14 qershor 2021 Në ora: 09:31
Havë Shabanaj

Edhe hirin e ktheve në Prizrenin historik,

E Ne vlerën nuk ta kemi ditë

Vlerë mbi vlera ti ishe dhe je

Bekimi ynë, yll dhe dritë!

Yjet ndriçojnë çdo natë

Dhe mbi Prizren, një ndriçon me fort

Ti edhe atje në qiell

Fytyrat po na i ndritë!

Bekimi ynë, Bekim Fehmiu

Artisti ynë, edhe bota me Ty ndriçoj!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat