Poeti

Kultura

Poeti

Nga: Brunilda Asabella Ramollari Më: 19 shtator 2021 Në ora: 15:42
Brunilda Asabella Ramollari

Të kam zili poet kur shkruan

E ndjej që je i dashuruar

Dashuron sytë që shkëlqejnë

Këngën që ngadalë rrëfejnë

 

Dashuron foshnjen kur belbëzon

Tek zëri i tij kur fillon jetën

Dashuron gjethin kur ngjyrë ndërron

Flladin ku fluturon

 

Qiellin me shi e diell

Detin me valë e velë

Dallgën me shkumbën e bardhë

Zogun me zërin e artë

 

Dashuroj dhe unë disi

Dua të jem si Ti

Të ngjallë sendet në poezi

Por më ndjej ende “fëjmijë”.

 

TË GJITHA TË MIAT

Disa shkrime janë kujtime

Disa kujtime

Janë jetë nga jeta ime

Disa të tjera

Thjeshtë gabime

Të gjitha bashkë....

Ndoshta zhgënjime

Por janë rrahje të zemrës time

Aq sa muzgje...

Aq dhe agime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat