Aksidentohet aktori Lulzim Beqja, anulohet shfaqja në Teatrin Kombëtar

Kultura

Aksidentohet aktori Lulzim Beqja, anulohet shfaqja në Teatrin Kombëtar

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 16:01
Lulzim Beqja

Aktori i njohur i Teatrit Kombëtar Lulzim Beqja është përfshirë në një aksident automobilistik ditën e sotme dhe si pasojë është shtyrë shfaqja “Edmond” duket nisur nga sot e në ditët në vijim. Aktori është në gjendje të mirë shëndetësore, por e ka të pamundur të performojë në shfaqje.

Të dashur miq të teatrit,  për shkak të një aksident automobilistik, i cili ka përfshirë aktorin e teatrit kombëtar z.lulzim zeqja njëkohësisht dhe protagonistin e shfaqjes “edmond”, ju njoftojmë se shfaqjet e ditës së sotme dhe datave 23-24-28-29-30-31 tetor 2021, janë anulluar.

Fatmirësisht, z. zeqja është në gjendje të mirë shëndetësore, por e ka të pamundur të performojë në shfaqjen “edmond” në vazhdim.

Duke ju kërkuar ndjesë e duke ju falenderuar për mirëkuptimin, teatri kombëtar do t’ju njoftojë në vazhdim se si do të proçedohet me rimbursimin e biletave”, bën me dije TK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat