“Më pëlqejnë djemtë e dobët”

Kultura

“Më pëlqejnë djemtë e dobët”

Nga: Ilir Muharremi Më: 25 tetor 2021 Në ora: 16:58
Foto e kopertines së librit

"“Çfarë?”, - më pyeti Maria, e cila e vërejti fytyrën time.

“Asgjë, thjesht, më fal, më fal, më fal!”, qaja, nganjëherë edhe me zë.

Ajo m’u afrua aq afër, sa e prekte hundën time me të sajën.

“Nuk ka pse të vjen keq për mënyrën se si ndihesh.”, - më tha.

“Pse po tregohesh kaq e mirë me mua?”, - e pyeta.

“Më pëlqejnë djemtë e dobët.”, - ma ktheu..." 

Fragment nga romani "TI"

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat