Djalit t’kullës

Kultura

Djalit t’kullës

Nga: Lulëjetë Dragidella Më: 26 tetor 2021 Në ora: 21:12
Autorja

Djalit t’kullës
I lindur
nga uji i gurrës

qumështi i murrës
forca e gurit
e fjala e burrit
I rritur
më fisnikërinë e djalit
djersën e ballit
përvojën e plakut
e besën e oxhakut
I plakur
më fjalën e burrit
besën e oxhakut
mbrojtja e fisit
nga dinakërit e pisit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat