Filmat më të bukur që duhet të shikoni në prag të Halloween-it

Kultura

Filmat më të bukur që duhet të shikoni në prag të Halloween-it

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 21:29
Ilustrim

Sezoni i kungujve, i karameleve dhe filmave të frikshëm është këtu. Dhe ju të gjithë e dini se ç’do të thotë kjo: është koha të rishikoni filmat e preferuar të Halloween-it. Kur temperaturat nisin të bien dhe nostalgjia është në nivelet e saj më të larta, ngushëllimi gjendet te frika e njohur e “Poltergeist” apo te kujtimet e fëmijërisë të “Hocus Pocus”.

Çdo vit, Hollywood-i nxjerr filma të rinj të frikshëm, me shpresën se do të arrijnë të njëjtin status ikonik, dhe disa prej tyre kanë vërtet sukses. Gjithsesi, është e vërtetë e provuar që fansat e filmave të frikshëm janë kthyer vit pas viti, ashtu si edhe vit pas viti, kompanitë e mëdha të filmave propozojnë produksione të reja të frikshme.

Në këtë listë ka disa klasikë, por shumica janë certifikuar si favoritët e Halloween-it. Sepse, të jemi të sinqertë, mund të vijë Halloween-i nëse nuk shikoni "Nightmare Before Christmas"?

1. Hocus Pocus

2. Halloween

3. Poltergeist

4. Ghostbusters

5. The Nightmare Before Christmas

6. The Addams Family

7. The Rocky Horror Picture Show

8. Coraline

9. Beetlejuice

10. Shaun of the Dead

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat