N’Parlamet për t’u kujtuar, për vend t’shenjtë mos me shkretëruar!...

Kultura

N’Parlamet për t’u kujtuar, për vend t’shenjtë mos me shkretëruar!...

Nga: Sami Arifi Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 14:09
Sami Arifi

Zëra t’errësisë u dëgjuan,

territorin Kosovës ia ngushtuan!

N’demarkacionin me shtetin fqinjë,

i dhanë atij hektar me mijë!

Madje lehtë e vendosën,

me duartrokitje e firmosën!

E nënshkruan asoacionin me shkij,

i mundësuan Serbië n’Kosovë me ndërhy!

Çlirimtarë n’Maqedoni,

ndihmuan shqiptarët për barazi!

Si një gojë pa kokë ashtu mund t’flet,

n’Parlament t’Kosovës shqiptarët terrorist i quanë vet!

Ishte me shumicë shqiptarë Manastiri,

aty u morë rrugë për t’dalë nga hiri!

Vendi i shenjtë Manastiri mbeti apet,

aty shqip u formuar alfabet!

Nga terrori shtetëror i Jugosllavisë,

shqiptarët u shkrin n’komb t’Maqedonisë!

S’kanë t’ndalur n’Parlament,

ato marrëzi fare s’kanë vend!...

N’Parlament për t’u kujtuar,

për vend t’shenjtë mos me shkretëruar!...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat