Buxheti

Kultura

Buxheti

Nga: Musa Ahmetaj Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 10:31
Musa Ahmetaj

Tërë ditën  e lume
Diskutime e shumë  llafe
Duhet menduar për vete
Për ushqime dhe kafe

Viti është shumë  i gjatë
Të kujdesemi për kuletën
Të mos kritikohemi dot
S, jemi kujdesur për vetën

Disa komuna të vogla
I kemi vetëm në letër
Nuk na kanë votuar neve
Mos të kërkojnë tjetër

Ju rini e nderuar
Që s, prekni punë me dorë
Keni rrugë alternative
 Pse nuk ikni në diasporë

Ndoshta shumë të tjerë
Jeni edhe më keq
E pse ne të mendojmë
Për plaka dhe pleq

Po  përcillet e kaluara
Si të kalojë ky buxheti
Gjithëherë  kërraba
Kishte nxjerrë  për veti

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat