Askush ska të drejtë

Kultura

Askush ska të drejtë

Nga: Nexhmije Bojaj Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 20:19
Nexhmije Bojaj

Të shkel mbi vlerat tua

Ta ndaloj fjalËn e lirë

Të njollos karakterin tënd

Të humbas në errësirë

 

S`ka të drejtë ta fsheh diellin

Të bën ta duash terrin

T‘i vë perde qiellit

Ta shikosh të zi ylberin

 

Ty që dritën e ke në shpirt

Ty që diellin e ke në sy

Ty që e ndriçon errësirën

Ty që ylberit i jep ngjyrën

 

Se je nënë, se je femër

Ke fuqinë e dashurisë

Në histori ke shënuar emër

Ti je rrënjë e njerëzisë.

Më 27/112021

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat