Urime

Kultura

Urime

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 08:25
Musa Ahmetaj

Mendova sot në mëngjes herët

Të shpërndaj urime në katër anët

Por, nuk di t,i gëzoj të tjerët

Sikur ministrat e politikanët

Të veshur shik e me versaqe

Para kamerave jane adaptuar

Urimet dhe përgëzimet me fjalë

Nuk dallohen nga viti i kaluar

Ata i kanë xhepat e thellë

Madje madje me shumë para

Nuk kanë lënëi sot drekat-darkat

Pse të vizitojnë familje fukara

Disa janë përshtatur protokolit

Agjendës e pse jo edhe rendit

Pse të mos shfrytëzohet

Festimi treditor jasht vendit

Edhe nga shtresat tjera

Urime Urime të pafund

Dita e Flamurit kremtohet

Edhe te ne në katund!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat