Diamatët e vërtetë

Kultura

Diamatët e vërtetë

Nga: Albina Hyseni Më: 4 janar 2022 Në ora: 11:55
Albina Hyseni

Kur qeshin fëmijët, 

dielli na duket më i madh. Kur qeshin fëmijët, 

prindërve një dorë u fshin shqetësime.

 

Lodhjet bëhen lule, 

këngët s’kanë mbarime, 

kur qeshin fëmijët e tokës sime dhe gjithë fëmijët anekënd botës.

 

Botën shumëlloj ngjyra ylberi, do ta pikturoj dhe në çdo ëndër fëmije do të kaloj e bukura e pafajsis së tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat