Do të shihemi përsëri!

Kultura

Do të shihemi përsëri!

Nga: Ismail Gashi Sllovia Më: 24 janar 2022 Në ora: 19:10
Ismail Gashi Sllovia

Sot

Si gjithherë

Më mori malli për ty

Sot shpërtheva n’vaj

Dënesa gjatë.

U mundova

Të tretem i tëri.

Kaq kohë

Nuk të pash

Asnjëherë

Nuk u takuam.

Kujdes nga pritat!

E fjalët e liga

Që pengojnë

Takimin tonë.

Ne jemi

Siç jemi

E siç ishim

Unë gjysh

E Ti mbesë.

E kush është

Më i afërt

E më i ëmbël

Se “mjalti i mjaltit”?!

Do të shihemi prap

Me lot përseri

Tash me lot gëzimi

Do t’i lajmë

Fytyrat tona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat