Ç'është ky lajm i zi?

Kultura

Ç'është ky lajm i zi?

Nga: Përparim Hysi Më: 29 janar 2022 Në ora: 10:16
Përparim Hysi

Si ike kaq befasisht, i miri ABDULLA?
Befasia e rëndë dhe shumë e madhe
U ndjeva si të më shkulnin një krah
Dhe jam si në alarme.

Më gëzove,kur më urove për çmimin tim *
Kjo ndodhi veç dy ditë më parë
Jo.Nuk e mbaj dot hidhërimin
Dhe rënkoj,se kam dhimbje dhe mall.

Miqësia jonë u plazmua në ELBASAN,
Sado që ti ishe dy vite pas meje

Por dhëmp për ty,or mik.ky imixhan
Akull- gjaku ndër deje.

DULE! Nuk të them dot:- Lamtumirë!
Se ike kaq papritur
Tek shkruaj,vërtet që nuk ndihem mirë,
Në PARAJSË të prehesh,o MIK I NDRITUR!
 

*më uroj më datën 26 janar dhe më 28 janar ndërroi jetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat