As unë ti, as ti unë!

Kultura

As unë ti, as ti unë!

Nga: Adem Bytyçi Më: 29 janar 2022 Në ora: 23:48
Adem Bytyçi

Unë nuk jam ti

Ti nuk je unë

Mendja lufton mendjen

N'çdo takim 

Me politikanë t'çmendur.
 

N'çdo ndeje njerëzish

Me vesh e dëgjon

Me sy e shiqon

Me mendje e prekë

N'çdo ndeje 

Me politikanë 

T'shkret.

 

Lahuta tërheq harkun

Krijon tinguj kënge

Me bishtin e kalit

Ironi e këngës

Gaz i mendjes madhe!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat