Gabimi njeriut!

Kultura

Gabimi njeriut!

Nga: Adem Bytyçi Më: 12 shkurt 2022 Në ora: 12:54
Adem Bytyçi

Për të gabuar 

Është cilësi njerêzore

Por çdo gabim 

Nuk i falet njeriut

Tradhtia ndaj atdheut

Meriton ndëshkim.

 

Shumë kush 

Ka menduar

Se mund të tradhtojë

Kombin dhe Atdheun

Vetë t'fitojë pushtet

Mallkimit t'i shpëtojë

Por n'varrin e tij

Shkruhet 

Ky epitaf

Këtu gjinden eshnatë

E atij që tradhtojë 

Atdheun

Edhe në varr për  s'vdekuri

Turpi e përcjellë.

 

Kush e tradhton Atedheun

Nuk është njeri

Shqiptarë asesi 

Ftyrën e ka si katrani zi

Shpirtin ia falë diallit

E tradhton Kosovën

T'ardhmen e kombit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat