Zëri i popujve

Kultura

Zëri i popujve

Nga: Atdhe Geci Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:31
Atdhe Geci

Janë fryrë lumejtë e luftave dhe të

betejave, gjithë kripa e jetës është

në heshtje flakësh, ç´duan ata që

duan luftë, kush po i shpallë luftë

lumejve të festave dhe të dasmave

i sëmuri për krime duhet të ndalet

mos i jepni gurë lavdie luftë së tij,

as mos iu dorëzo asnjë shpjegimi,

as angullimit të ariut me bomba,

kjo botë ka nevojë për paqe e jetë!...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat