Qeveria nën hije

Kultura

Qeveria nën hije

Nga: Musa Ahmetaj Më: 18 maj 2022 Në ora: 15:39
Musaj Ahmetaj

Të parët e fisit morën
Rrugën për në katund
Qeverisë aktuale
Për të i dhënë fund

Në lindje të katundit
Nën hijen e një lisit
U tubuan dhe votuan
Qeverinë e një fisit

Me duar e përqafime
Në mes vete u uruan
Secili nga të pranishmit
Për ministra u emëruan

Ne kemi edhe përvojë
Flasim edhe pa mikrofona
Kjo është qeveria e shpresës
Madje edhe e ditëve tona

Tani tërë kabineti do ikim
Do të vazhdojmë në qytet
Përgjëgjësitë dhe zotimet
Do ti marrim me prioritet

U betuan dhe nënshkruan
Veç e veç në disa letra
Ne jemi QEVERIA në hije
Më e mirë se ajo tjetra

Jemi zgjedhur dhe votuar
Me ngritje dore-aklamacion
Numrat i kemi me bollëk
Nuk kemi nevojë për koalicion

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat